ULIČKA - JAK NEJLÉPE VYUŽÍT PROSTOR VE SKLENÍKU

Mnoho z našich zákazníků zajímá, jak si mají upořádat vnitřní prostor skleníku.Na to bohužel neexistuje univerzální poučka, protože každý z nás používáme skleník jinak. Níže naleznete několik fotografii od našich zákazníků pro Vaší inspiraci.

I.) Skleník Variant K, RAL 6005 – klasická jednoduchá ulička tvořená betonovými dlaždicemi. Ulička není zcela uprostřed, protože při zavřeném levém křídle je průchod pouze cca 50 cm. U takto zvolené uličky to nevadí, ale u uličky pod úrovní záhonů není toto řešení ideální.

prostor_ve_skleniku_11

 

II.) Variant L s prodlouženými dveřmi o 20 cm. Pokud základ vynesete o 20 cm nad terén, my Vám vchod upravíme tak, abyste nemuseli tvořit schod viz obrázek výše.

Záhony jdou uspořádány pro maximální využití prostoru uvnitř skleníku. Prostřední záhon je posunutý dozadu, aby bylo možné bezpečně vstoupit dovnitř skleníku.

prostor_ve_skleniku_22

 

III.) U tohoto typu uličky vytvoříte bezpečný vstup do skleníku a tím, že uličku zúžíte a nedokončíte až k zadnímu čelu, využijete místo pro pěstování naplno. Tuto uličku lze doporučit jak pro skleníky s klasickými dveřmi, tak i pro ty s dveřmi prodlouženými. Tato ulička není vhodná pro průchozí skleníky. V zadní části byste vstupovali do záhonu.

prostor_ve_skleniku_3

IV.) Uličku vytvoříte i pomocí prefabrikovaných tvárnic a plotovek. Výhodou je pevnost i možnost demontáže.

prostor_ve_skleniku_4

 

V.) Ulička z dřevěných prken. Výhodou je snadná demontáž a jednoduchá změna vnitřního uspořádání.

prostor_ve_skleniku_5

 

VI.) Variant K, RAL 6005 – uličku lze i zakopat. Výhodou je to, že se k rostlinám nemusíte ohýbat. Nevýhodou můžou být schody a s tím spojená horší práce uvnitř skleníku (kolečko) a možnost zranění na schodech. Pokud si do skleníku objednáte i dveře do zadního čela, skleník je pak průchozí. Dveře v obou čelech využijete v momentě, kdy máte úzký pozemek, nebo když máte nádoby na vodu u zadního čela a nechcete skleník obcházet. 

prostor_ve_skleniku_6

 

VII.) Variant M, RAL 6005 – tyto skleníky jsou velice prostorné a přímo se nabízí rozdělení na více částí. I pro tyto skleníky platí možnost úprav uliček jako v předchozích případech.

prostor_ve_skleniku_7

 

VIII.) Variant D,  RAL 7016 – Tvoření uliček v přístavbách je samostatnou kapitolou. Skleník Variant D je dostatečně široký pro využití prostoru u stěny. 

prostor_ve_skleniku_8

Jak uspořádat vnitřek skleníku je velice pestrá činnost a kdo má dar představivosti nebo předešlé zkušenosti, má volné pole působnosti. Jen u některých variant je třeba myslet dopředu. Protože to, co nám vyhovuje nyní nám za několik let vyhovovat nemusí. To se týká zejména betonových a hluboko zakopaných řešení.

Zdroj limes.cz